Od 28. ledna do 8. února může docházet ke zpoždění dodávek zboží z důvodů probíhajích inventur u některých dodavatelů.
Nacházíte se zde:
Úvodní stránka ›
V existencialistické kavárně - O svobodě, bytí a meruňkových koktejlech
V existencialistické kavárně - O svobodě, bytí a meruňkových koktejlech
od Bakewellová Sarah
Předpokládaný termín vydání: 18. 3. 2021 (může se změnit)
Nyní není možné dodat.
Za kolik Vám produkt zašleme?
nejlevněji přes Zásilkovna ........ 59 Kč doručení na více jak 2700 výdejních míst v ČR i SR
Ceny jsou uvedeny s DPH.
Popis titulu
Filozofie jako životní program
Píše se rok 1933. V pařížském baru Bec-de-Gaz nedaleko Lucemburských zahrad si tři mladí přátelé objednávají meruňkový koktejl. Nápoj patří k místním specialitám, takže to není nic zvláštního - až na to, že druhá runda zásadně ovlivní světovou filozofii, literaturu a kulturu.
Ti tři u malého stolku jsou Simone de Beauvoirová, Jean-Paul Sartre a Raymond Aron. Právě se seznámili s fenomenologií, filozofickým směrem hlásajícím návrat „k věcem samým“. Předmětem filozofického zájmu se tak najednou může stát dopitá sklenička nebo znuděný číšník, který ji odnáší.
V této chvíli také začíná tato kniha. Sarah Bakewellová s erudicí a zároveň s lehkostí líčí životní osudy předních evropských myslitelů, spisovatelů a dramatiků — Martina Heideggera, Alberta Camuse, Jana Patočky a dalších. Existencialistickou nitku přitom sleduje napříč světovým myšlením.
Top Ten 2016 podle The New York Times, kniha roku v The Guardian, Times Literary Supplement, The Observer a dalších.
ISBN:
9788027506729
EAN:
9788027506729
Autor: Bakewellová Sarah
Obsahuje: Knihy - paperback
Rok vydání: 2021-03-18
Počet stran: 406
Produkt naleznete v těchto kategoriích